Maximaal laden

Volkswagen Caddy 1.6 TDI BlueMotion

12 november 2010

Volkswagen zette de afgelopen maanden de volgspots helemaal op de nieuwe Volkswagen Caddy. Hoewel nieuw, er is nog veel bij het oude gebleven. Bestelauto bekijkt wat er wel nieuw is en hoe de nieuwe kleine diesel zich houdt.

VW vindt zelf dat de Caddy een nieuw DNA design heeft gekregen. Dat klopt ook wel, want het front van de auto lijkt nu erg op dat van familieleden Transporter en pick-up Amarok. Verder is er niet veel veranderd, enkel de zijschermen en de achterlichten. Dat is toch onvoldoende om van een geheel n ieuwe Caddy te spreken, het is echt meer een facelift. De gemiddelde voorbijganger valt het niet eens op dat de Caddy 'nieuw’ is. Wat hij waarschijnlijk ook niet ziet, is dat ons testmodel iets lager op zijn wielen staat dan een standaard Caddy. Onze Caddy was namelijk uitgevoerd in Bluemotion-uitvoering. Alle BlueMotion modellen zijn voorzien van een Start-stop systeem en een remregeneratiesysteem dat de accu voorziet van energie die bij het remmen wordt opgevangen. Tevens zijn de wielkasten iets breder voor betere aerodynamica en zijn er banden met lagere rolweerstand gemonteerd. Al die aspecten zijn natuurlijk toe te juichen, hoe schoner hoe beter. Wel jammer is dat de BlueMotion techniek een optie is. Het kost de gebruiker 1400 euro extra.

Handig
Als we instappen, zien we ook het licht gewijzigde interieur. Zo is het stuur afkomstig uit de laatste generatie Golf, zitten de stoelen beter dan voorheen en is de bediening voor de airco en ventilatie verbeterd. In ons testmodel was ook een multimedia navigatiesysteem gemonteerd als onderdeel van een optiepakket. Zo’n systeem kost een lieve duit, maar het is dan ook wel een heel handige accessoire. Ook een handige optie (en veel minder duur) zijn de twee opbergvakken onder de vloer.

Geen zes?
Achter het volledige tussenschot treffen we een oude bekende aan: de laadruimte. Die is in afmetingen en (dus) volume niets veranderd en kan zich nog steeds prima meten met de concurrentie. Veel interessanter is het om met de nieuwe Caddy te gaan rijden. Onder de motorkap lag namelijk een nieuwe 1.6 TDI diesel van 75 pk. Dat is de kleinste diesel die VW biedt op de Caddy. De motor is echter, zeker bij deellast, voldoende op zijn taak berekend, al vonden wij de vrijwel kilometerloze motor van deze Caddy nog wat zwakjes onderin de toeren. Het geluid van de motor is minimaal, dat wat je hoort is voornamelijk windgeruis. Het start-stop systeem is even wennen, maar werkt verder prima en doet wat het moet doen: uitstoot en brandstof besparen. Het kan trouwens ook worden uitgeschakeld (in de file bijvoorbeeld). De motor draait een nette 2350 toeren bij 120 km/h. VW had overigens best een zesversnellingsbak mogen monteren. Dat leidt namelijk tot nog minder emissie en brandstofverbruik. Na een paar honderd kilometer noteerden wij nu een verbruik van 1 op 15,9 km, toch flink wat minder dan de 1 op 18,8 die VW zelf in de brochures zet.


De Caddy heeft met de facelift een nieuw gezicht gekregen, maar heeft ook technisch een stap vooruit gezet. VW heeft hoge verwachtingen van de Caddy en wil hem als troonopvolger van de Renault Kangoo, die nu nog Europees marktleider is. Het wordt interessant om te zien of de Caddy echt de Kangoo van de troon kan stoten.

Specificaties en metingen

Merk                                                           Volkswagen
Type                                                           Caddy
Motor                                                          1.6 TDI Bluemotion
Inhoud (cc)                                                  1598
Vermogen (pk)                                             75
Koppel (Nm/toeren)                                       225/1500
Afmetingen uitwendig lxbxh (cm)                    441 x 179 x 181
Wielbasis (cm)                                              268
Laadruimte lxbxh (cm)                                  179 x 148 x 123
Tilhoogte (cm)                                              60
Eigen gewicht (kg)                                         1407
Nuttig laadvermogen (kg)                               777
Max. Aanhangwagengewicht (kg)                    1400
Geluidsniveau bij 80/120 km/uur (dBA)           66/71
Acceleratie 0-80 km/h (sec)                           11,5
Acceleratie 80-120 km/h (sec)                        14,2
Brandstofverbruik (gecombineerd, onbeladen) 1 op 15,9
CO2-uitstoot (gr/km)                                     139
Aanschafprijs basismodel (€)                          13.700,-
Prijs zoals getest (€)                                      15.555,-

Alle prijzen excl. BPM en excl BTW

aanmelden

Meld u aan voor de Bestelauto nieuwsbrief en ontvang iedere maand het laatste bestelautonieuws!

Nieuwsbrief
Nieuws op uw site?

Bestelauto biedt u de mogelijkheid uw eigen site gratis te verrijken met actueel bestelautonieuws en -tests.

bestelautonieuws
bestelauto.nl is een activiteit van Eisma Industrialmedia. Auteursrecht voorbehouden.
Op gebruik van deze site zijn de volgende regelingen van toepassing: Disclaimer | Privacystatement | Leveringsvoorwaarden