
Stellantis en Iveco gaan samenwerken voor de levering van twee volledig elektrische bestelwagens onder het Iveco-merk. De voertuigen, gebaseerd op de Stellantis-platforms voor middelgrote en grote elektrische bestelwagens (denk aan de Fiat Scudo en Ducato), zullen geproduceerd worden in Stellantis-fabrieken in Atessa (Italië), Gliwice (Polen) en Hordain (Frankrijk). De verkoop en service verlopen exclusief via het Iveco-dealernetwerk.
Met een bruto voertuiggewicht (GVW) van 2,8 tot 4,25 ton worden de nieuwe modellen gepositioneerd naast de al bestaande elektrische eDaily van Iveco. Deze samenwerking verbreedt het aanbod van Iveco en biedt klanten meer keuze in het lichte bedrijfswagensegment. De marktintroductie staat gepland voor medio 2026, als onderdeel van een tienjarige leveringsovereenkomst. Met Hyundai heeft Iveco ook al een deal voor de eMoovy, een directe concurrent voor het middelgrote model Scudo, ook bekend als Peugeot Expert, Citroën Jumpy en Opel Vivaro.
Navraag bij Iveco leert dat men de modellen als een aanvulling ziet op het al bestaande gamma. “De toevoeging van dit specifieke project heeft geen invloed op de ontwikkelings- en groeiplannen van het partnerschap met Hyundai, dat de commerciële lancering van de eMoovy in september 2024 voorzag. De eMoovy is een lichte chassis-cabine met andere kenmerken dan de twee Stellantis Pro One-modellen die zullen worden omgedoopt tot Iveco. De nieuwe 2 modellen zullen deel uitmaken van Iveco’s groeiende aanbod van elektrische lichte bedrijfsvoertuigen, naast de eDaily Van, eDaily Cab en Iveco eMoovy. Met deze twee nieuwe producten dicht Iveco definitief alle resterende gaten in ons gamma en creëren we een volledig complementair aanbod dat perfect beantwoordt aan de uiteenlopende behoeften van onze bestaande klanten en tegelijk nieuwe klanten aantrekt. Geen enkel voertuig vervangt of beperkt een ander. Elk model speelt een unieke rol binnen ons gamma en draagt bij tot een harmonieus aanbod dat zich aanpast aan de missie en de behoeften van de klant, waardoor we beter in staat zijn om oplossingen op maat te bieden voor elke uitdaging”, aldus een woordvoerder van Iveco.

Volgens Luca Sra, President Truck Business Unit bij Iveco Group, versterkt deze samenwerking de concurrentiepositie van Iveco in het bestelwagensegment. “Dankzij de samenwerking met Stellantis profiteren we van hun uitgebreide expertise en sterke aanwezigheid in Europa. Dit zal met name onze klanten in de last-mile logistiek ten goede komen.”
Ook Jean Philippe Imparato, Chief Operating Officer van Stellantis, benadrukt het strategische belang van de deal. “Als marktleider in lichte bedrijfswagens in Europa zijn we trots om samen te werken met een toonaangevend merk als Iveco. Onze batterij-elektrische technologieën helpen bij de transitie naar duurzame mobiliteit.”
