
Stellantis heeft een terugroepactie: er is een probleem met de nokkenasketting van de 1.5 BlueHDi dieselmotoren, die onder meer in het kleinste segment bestelauto’s van Citroën, Fiat, Opel en Peugeot zitten.
Stellantis breidt naar eigen zeggen zijn ‘speciale dekkingsbeleid’ uit voor eerdere generaties van zijn 1.5 BlueHDi-dieselmotoren die tussen oktober 2017 en januari 2023 zijn geproduceerd, om problemen met betrekking tot de nokkenasketting aan te pakken. Onder dit verbeterde beleid dekt Stellantis 100 procent van de onderdelen- en arbeidskosten voor maximaal 10 jaar of 240.000 kilometer, onder specifieke voorwaarden.
Bovendien kunnen klanten die eerder problemen met de nokkenasketting hebben gehad, vanaf half juli om compensatie vragen voor gerelateerde kosten. Een speciaal ‘online compensation platform’ is beschikbaar op https://stellantis-support.com en is ook toegankelijk via de websites van de merken: Citroën, DS Automobiles, Opel, Fiat en Peugeot.
Dit aanvullende beleid is van toepassing op in aanmerking komende reparaties die zijn uitgevoerd tussen 1 januari 2023 en 30 juni 2025, op voorwaarde dat het onderhoud en de diagnose van het voertuig voldoen aan de richtlijnen die door het betreffende merk worden aanbevolen.
Om in aanmerking te komen voor de speciale dekking, moet het onderhoud zijn uitgevoerd door een automotive professional volgens de aanbeveling van de fabrikant. In geval van een probleem moeten diagnose en reparatie worden uitgevoerd met het geautoriseerde netwerk. Volledige details van het compensatiebeleid zijn beschikbaar op het platform of door hier te klikken.
Als onderdeel van dit initiatief verstrekt Stellantis ook aan de tweedehands klanten in het geautoriseerde netwerk van Spoticar en Stellantis het Check +-certificaat dat hen informeert dat ze zullen profiteren van dezelfde speciale dekking als ‘eerste eigenaar’ klanten.

