
Renault heeft niet stilgezeten om een nieuwe topman voor haar bestelautodivisie aan te stellen. Na het plotselinge vertrek van Heinz-Jürgen Löw is nu Jan Ptacek per 1 juli als zijn vervanger aangesteld. Hij rapporteert rechtstreeks aan Fabrice Cambolive, CEO van het merk Renault. Ptacek wordt tegelijk hoogste baas bij Flexis.

Zijn nieuwe rol omvat het stimuleren van de groei en het concurrentievermogen van de LCV-business (Light Commercial Vehicle) van Renault, met de ambitie om het leiderschap van het merk in belangrijke markten en segmenten te versterken. Dit omvat het versnellen van de lancering van de Renault Master in Europa en het leiden van de voorbereidingen voor de lancering in 2026 van de nieuwe generatie Trafic, Goelette en Estafette, waarmee de basis wordt gelegd voor voortdurende productinnovatie en -uitbreiding. Hij zal ook de internationale ontwikkeling stimuleren door een speciale LCV-strategie te implementeren binnen het Renault International Game Plan, met een focus op strategische regio’s zoals Latijns-Amerika, Marokko, Turkije en India. Daarnaast zal hij verantwoordelijk zijn voor het beheer en de optimalisatie van de CAFE-prestaties (Corporate Average Fuel Economy) in Europa binnen de LCV-perimeter, door middel van een evenwichtige en geëlektrificeerde productmix.
Hij is ook benoemd tot voorzitter en lid van de raad van bestuur van Flexis. Jan Ptacek heeft een ingenieursdiploma van de Technische Universiteit van Praag en studeerde verder in Frankrijk aan de École des Mines en twee andere universiteiten in Parijs. Hij werkt al meer dan 30 jaar bij de Renault Groep en bekleedde leidinggevende functies in de verkoop en marketing in Tsjechië, Frankrijk, Rusland, Oekraïne en Roemenië. Van 2019 tot 2022 was hij CEO Renault Rusland. Van 2023 tot 2025 was hij CEO van Renault Group in Turkije.
