Nieuws

Vanaf 1 juli 2025 moeten elektrische steps, bijzondere bromfietsen en andere lichte elektrische voertuigen zonder trapondersteuning verplicht een kenteken dragen. Dat maakt minister Barry Madlener (Infrastructuur en Waterstaat) bekend in De Telegraaf.

Voor nieuw toegelaten voertuigen geldt de kentekenplicht direct vanaf die datum. Bestaande voertuigen krijgen tot 1 juli 2026 om hun kenteken bij de RDW aan te vragen. Bekende voorbeelden zijn de zogeheten BSO-bussen. Voor deze groep wordt een gereduceerd tarief van 18 euro gehanteerd; de overheid betaalt het verschil met het reguliere tarief van ruim 50 euro.

Volgens Madlener zorgt de kentekenplicht voor meer duidelijkheid en betere handhaving: “In één oogopslag is zichtbaar wat een voertuig mag en of het is goedgekeurd. Zo vergroten we de verkeersveiligheid.”

Hoewel op dit moment nog geen enkele e-step is toegelaten tot het verkeer, verwacht het ministerie dat dit snel verandert. Zodra dat gebeurt, krijgen ook e-steps een kenteken.

De maatregel komt voort uit de wens om nieuwe vormen van mobiliteit de ruimte te geven, zonder in te boeten op veiligheid en overzichtelijkheid in het verkeer.

Bron: De Telegraaf


Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.