
Het aantal geregistreerde nieuwe bestelauto’s daalde vorige maand met 10,5 procent in vergelijking met juli 2019, tot 5.129 stuks. Uit de cijfers van RDC maakt Bovag op dat er over de eerste zeven maanden van 2020 sprake is van een afname van 28,8 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.
De verkoop van lichte bedrijfswagens is afhankelijk van de zakelijke markt en daar wordt als gevolg van de coronamaatregelen de hand momenteel stevig op de knip gehouden. Daarnaast werd de autobranche de afgelopen maanden geconfronteerd met leveringsproblemen door lockdowns in het buitenland en sluiting van fabrieken. In april resulteerde dat al in 37 procent minder afleveringen dan in dezelfde maand een jaar eerder. In mei en juni was sprake van respectievelijk 51 en ruim 46 procent minder registraties. Tot en met juli werden dit jaar 35.519 nieuwe bestelauto’s op kenteken gezet, terwijl dat er in de eerste zeven maanden van 2019 nog 49.864 waren. Volkswagen is met bijna 7.000 verkochte exemplaren nog steeds marktleider, maar leverde wel 30 procent in ten opzichte van de 10.000 stuks een jaar eerder tot en met juli. De afzet van Mercedes daalde dit jaar met 20 procent tot ruim 6.000 registraties; Ford verkocht bijna 23 procent minder en kwam uit op ruim 5.100 afleveringen. Van de 15 meest verkochte merken wist alleen Fuso als nummer 15 een plusje te noteren, al ging dat om totaal 74 verkopen versus 63 een jaar geleden.

Bij de vakhandel ging het wel alweer wat beter met de verkoop van tweedehands bestelauto’s. Door een plus van ruim 14 procent in juli ten opzichte van juli 2019 staat de teller over de eerste zeven maanden van het jaar intussen weer licht in de plus. Er werden 66.997 occasions afgeleverd door autobedrijven en dat is 1,9 procent meer dan in de periode januari tot en met juli vorig jaar. In maart en april leek de coronapandemie ook vat op de occasionhandel te krijgen, met dalingen van 13 en 14 procent, maar in mei zorgde een plus van 1,5 procent voor een lichtpuntje en dat zette door met een stijging van bijna 21 procent in juni. Vorige maand leverden de autobedrijven 10.393 gebruikte bestelauto’s af. Buiten de vakhandel om wisselden dit jaar tot en met juli 51.221 occasions rechtstreeks van eigenaar, oftewel bijna 7 procent meer dan een jaar eerder.
Na de dalingen als gevolg van de coronamaatregelen krabbelt de verkoop van nieuwe aanhangwagens weer enigszins op. In de eerste zeven maanden van 2020 werden 13.900 exemplaren geregistreerd en dat is 4,7 procent minder dan een jaar eerder. De cijfers van Bovag en RDC tonen dat in juli de verkoop met 7 procent aantrok ten opzichte van juli 2019.

Vorige maand werden 2.270 nieuwe aanhangwagens verkocht, tegen 2.122 in dezelfde maand vorig jaar. In lijn met de stijgende verkoop van boten, leverde de branche in juli 27 procent meer nieuwe boottrailers af. Daarnaast steeg de afzet van paardentrailers met 15 procent en die van aanhangwagens voor het vervoer van bouwmaterieel met 20 procent. Net als een jaar geleden vormen Hapert, Anssems, Henra, Saris en Hulco de top-vijf van bestverkochte merken met een gezamenlijk marktaandeel van bijna 55 procent. Met 23.275 verkochte exemplaren eindigde de aanhangwagenverkoop in 2019 met het beste resultaat sinds 2008.
De occasionmarkt pluste dit jaar tot en met juli met 8 procent, tot 6.727 exemplaren. De vakhandel verkocht in juli 1.091 gebruikte aanhangwagens en dat is een kwart meer dan in juli 2019. Over de eerste zeven maanden werden 41 procent meer tweedehands boottrailers verkocht en 10 procent meer gebruikte paardentrailers. De vijf populairste merken qua occasions waren Hapert, Anssems, Saris, Henra en Atec. In heel 2019 verkochten de aanhangwagenbedrijven 10.341 tweedehands exemplaren.
Bron: Bovag
Ja ik wil er wel aan helpen maar schijnbaar is dat heel duur particulier een bestelbus kopen.