Nieuws

Maxus levert vanaf eind juni zijn nieuwe grote elektrische bestelauto eDeliver9. De prijzen beginnen bij 49.990 euro. Er is een grote verscheidenheid aan configuraties leverbaar.

Maxus wil met de eDeliver9 vaart maken in het segment van de grote elektrische bestellers, dat nu toe karig vertegenwoordigd is bij de e-vans. Eind juni worden eerst de gesloten bestelautoversies leverbaar, in de maten L2H2, L3H2 en L3H3. ). De L2H2, L3H2 en L3H3 varianten hebben laadvolumes van respectievelijk 9,7 m3, 11 m3 en ruim 12,5 m3. De L3H3 als N2-versie heeft daarnaast zelfs een laadcapaciteit van maar liefst 1.350 kg. De trekcapaciteit van 1.500 kg is indrukwekkend voor een elektrische bestelauto. De L3H3 in N2-versie heeft een totaalgewicht van 4,05 ton, maar is met B-rijbewijs is te rijden.

De gesloten bestelautoversie is verkrijgbaar met drie accupakketten, naar keuze 52, 72 of 89 kWh groot. De bijbehorende reikwijdtes zijn 186, 236 en 296 km (WLTP, gecombineerd). Er komt ook nog een 65 kWh accupakket voor de chassis-cabine versie. Deze komt later dit jaar op de markt, tegelijk met de dubbele cabine en de personenvariant. 

De instapversie eDeliver 9 L2H2 heeft een 52 kWh accu. Andere versies volgen nog. De L3H2 is er met 72 kWh of 89 kWh accu. Ook bij de eDeliver 9 heeft Maxus sterk gefocust op een hoog efficiënte elektromotor plus aandrijving, voor een gunstig stroomverbruik en grote reële actieradius tot ruim 350 km. De elektromotor levert een piekvermogen van 150 kW en een maximaal koppel van 310 Nm. De maximum snelheid is begrensd op 100 km/uur en bij de speciale met B-rijbewijs te rijden N2-versie is dat 90 km/uur. In het najaar komt de eDeliver 9 ook uit als Chassis Cabine met een 65 kWh accu.

Het laadvermogen varieert, afhankelijk van het accupakket en carrosserie.

Alle Maxus bestelwagens zijn standaard voorzien van zowel AC- als DC-laders. De Maxus eDeliver 9 is ook standaard voorzien van een on-board 3-fase AC-lader, waarmee 11 kWh kan worden geladen. Snelladen (DC) kan met 52 kW/h tot zelfs ruim 80 kW/h bij de grootste accu. Alle accu’s zijn daarmee in ongeveer drie kwartier voor ca. 80  procent op te laden.

De Maxus eDeliver 9 kent slechts één uitrustingsniveau. Nagenoeg alle denkbare comfort- en veiligheidsitems zijn standaard. Dat zijn onder meer airconditioning, 10-inch touchscreen met achteruitrijcamera + Apple Carplay/Android Auto, parkeersensoren voor/achter, LED-koplampen, Lane Change Assist, Blind Area Monitoring en bandenspanningscontrole TPMS. De standaard-uitrusting van alle L3H2 / L3H3-versies wordt bovendien nog eens verder uitgebreid met Automatic Emergency Brake System (AEBS), Adaptieve Cruise Control, Lane Departure Warning en verwarmbare stoelen.

Het laadvermogen varieert, afhankelijk van het accupakket en carrosserie, van 860 kg tot en met 1350 kg.

Specificaties

ConfiguratieL2H2 N1L3H2 N1L3H2 N1
 Accucapaciteit (kWh)527289
Max voertuiggewicht (GVW) (kg)350035003500
Leeggewicht (CVW) (kg)230025202640
Max. belasting vooras (kg)195019501950
Max. belasting achteras (kg)190019001900
Laadvermogen (kg)1200980860
Trekgewicht geremd / ongeremd (kg)1500/7501500/7501500/750
Aantal zitplaatsen333
Vermogen (kW/PK)150/204150/204150/204
Koppel (Nm)310310310
Max. snelheid (km/h) begrensd100100100
Afmetingen: L x W x H (mm)5546×2062×25255940×2062×25255940×2062×2525
Wielbasis (mm)336637603760
Lengte laadruimte (mm)301934133413
Max. breedte laadruimte (mm)180018001800
Tussen wielkasten (mm)136613661366
Max. hoogte laadruimte (mm)179217921792
Breedte schuifdeur (mm)126912691269
Hoogte schuifdeur (mm)157015701570
Draaicirkel (m)6,77,47,4
Laadruimte volume (m³)9,711,011,0
ConfiguratieL3H3 N1L3H3 N1L3H3 N2
Accucapaciteit (kWh)728989
Max voertuiggewicht (GVW) (kg)350035004050
Leeggewicht (CVW) (kg)255026702700
Max. belasting vooras (kg)195019501950
Max. belasting achteras (kg)190019002300
Laadvermogen (kg)9508301350
Trekgewicht geremd / ongeremd (kg)1500/7501500/7501500/750
Aantal zitplaatsen333
Vermogen (kW/PK)150/204150/204150/204
Koppel (Nm)310310310
Max. snelheid (km/h)10010090
Afmetingen: L *W *H (mm)5940×2062×27555940×2062×27555940×2062×2765
Wielbasis (mm)376037603760
Lengte laadruimte (mm)341334133413
Max. breedte laadruimte (mm)180018001800
Tussen wielkasten (mm)136613661366
Max. hoogte laadruimte (mm)201920192019
Breedte schuifdeur (mm)126912691269
Hoogte schuifdeur (mm)157015701570
Draaicirkel (m)7,47,47,4
Laadvolume (m³)12,512,512,5

Prijslijst

Maxus eDeliver9Nederlandse prijzen (ex. BTW) 
Panel Van (Gesloten bestelwagen) L2H2 52 kWh49.990,00 €
Panel Van L3H2 & L3H3 52 kWhIn de zomer bekend, levering Q3/4
Panel Van L3H2 72 kWh63.990,00 €
Panel Van L3H3 72 kWh64.990,00 €
Panel Van L3H2 89 kWh71.490,00 €
Panel Van L3H3 89 kWh N172.490,00 €
Panel Van L3H3 89 kWh N273.490,00 €
Opties 
Trekhaak (incl. montage)725,00 €
Metaalkleur650,00 €
RAL kleur 1.200,00 €

Er is sprake van 8 jaar garantie op de high voltage accu met een maximum van 160.000 kilometer.

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.