Nieuws

Roetfilter op alle bestelauto’s

Nieuwe bestelauto’s moeten vanaf 2012 af fabriek voorzien zijn van een roetfilter in de strijd tegen de luchtvervuiling. Dat is de kern van een convenant dat donderdag gesloten wordt. Ook transportorganisaties als EVO en TLN zetten hun handtekening.
 

Het streven is dat vanaf 2012 elke nieuwe bestelauto af fabriek van een roetfilter is voorzien. De ministers Cramer en Eurlings (Verkeer) en staatssecretaris De Jager (Financiën) leggen 51 miljoen euro op tafel om de overstap naar schonere bedrijfsauto’s te subsidiëren.

Morgen zetten 19 ondernemersorganisaties, van VNO-NCW, EVO, TLN tot Bovag en RAI, samen met milieuminister Jacqueline Cramer hun handtekening hun handtekening onder het convenant. Een woordvoerder van Cramer bevestigde woensdag een bericht hierover in De Telegraaf.

Met het convenant willen de ondernemers de invoering van een nieuwe fijnstoftaks door dit kabinet voorkomen.


Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.