Nissan voert enkel elektrische Interstar in Nederland

In navolging van partner Renault brengt nu ook Nissan een nieuwe grote bestelauto op de markt. De Interstar-e. Precies, met de e van elektrisch erachter, want de nieuwe Nissan Interstar komt in Nederland alleen op de markt met een volledig elektrische aandrijving.

Nissan ziet dus voor ons land af van (schone) dieselmotoren, waar het die elders in Europa wel voert voor de Interstar. Volgens Nissan Nederland heeft ons land al een dermate hoge focus op elektrisch vervoer, dat enkel de Interstar-e een verantwoord programma is. Eerder zagen we van Nissan al de Townstar, die ook enkel elektrisch leverbaar is. De opvolger van de huidige Primastar komt in 2026 of 2027. Dan moet het hele gamma bestelauto’s van Nissan zijn geëlektrificeerd. De bestelauto’s zijn belangrijk voor Nissan, vertelt LCV-manager Christophe de Beaumont. “Bedrijfswagens zijn een winstmaker voor autofabrikanten en ook dealers. We kunnen zeggen dat we op het goede pad zitten met de Nissan bestelauto’s. Vorig jaar zagen we een volumegroei van 17 procent voor ons merk in Europa. En met het uitgebreide gamma zien we dat volume in de toekomst verder groeien.”

Aero

We zagen de Interstar-e nog niet eerder, dus lopen we er met productmanager Andrew Limbert even een rondje omheen. Hij wijst op de aerodynamische vormen van de auto, iets dat we bij de Renault Master natuurlijk ook al zagen. Echt anders is het front van de Interstar-e, met juist horizontale lijnen, chromen details en groot de naam Interstar. Het geeft de Nissan, net zoals we dat eerder bij de Townstar zagen, echt een eigen gezicht. Op de achterdeur van de elektrische Nissan zien we de naam: ‘Interstar-e’. Dat je dat ook kunt lezen als ‘interstare’ (een overigens niet bestaand woord), daar hadden de Japanners van Nissan niet over nagedacht, blijkt als we hen erop wijzen.

Het front van de Interstar-e mag dan onderscheidend zijn, het interieur is voor het overgrote deel hetzelfde als bij moedermodel Renault Master. Dat is niet erg, want de kwaliteit ervan is uitstekend. Ook de ergonomie is goed en de ruim 135 liter bergruimte is uitmuntend. Alleen het Nissan logo in het stuurwiel geeft aan dat we in een Nissan gaan rijden.

Elektrisch

De Interstar-e komt er dus alleen met een elektrische aandrijving, en daarbij is er keuze uit een 40 kWh of een 87 kWh. Deze laatste versie ondersteunt snelladen tot 252 km in slechts 30 minuten (130 kW DC). De 40 kWh-accu is standaard uitgerust met een 11 kW AC-lader. Voor de 87 kWh-variant is dit standaard een 22 kW AC-lader. Het accupakket van de nieuwe Interstar-e laadt dan in minder dan 4 uur van 10 naar 100 procent SoC.

De Interstar-e is leverbaar als gesloten bestelauto als L2H2 en L3H2. Er is ook keuze uit verschillende af-fabriek uitvoeringen zoals chassis enkele cabine, chassis dubbele cabine en platform. De laadvolumes en laadvermogens zijn verder gelijk aan die van de Renault Master. Er is bij de Interstar-e ook de mogelijkheid van een 4,0 ton versie met een laadvermogen van meer dan 1,5 ton. In de toekomst komt er ook een 4,5 tons versie.

Rijden

We kunnen uitgebreid rijden met de Interstar-e. Daarbij hebben we dezelfde ervaringen als bij de Renault Master. De auto heeft een heerlijk weggedrag en het is heerlijk stil aan boord. De draaicirkel is 1,2 meter minder groot dan voorheen en dat merk je bij manoeuvreren in de stad. De Interstar-e zit vol met assistentiesystemen. Zo zijn er Forward Emergency Braking, Lane Keep Assist, Traffic Sign Recognition en tal van andere veiligheidsopties die nooit eerder op een Interstar-model zijn geïntroduceerd. Zoals bekend laten die systemen zich met piepjes veelvuldig horen. Gelukkig heeft de Interstar-e ook My Safety Persona, net als Renault. Daarmee kun je een eigen account aanmaken en met een druk op één knop in het dashboard de meldingen van de systemen uitschakelen die je onprettig dan wel onwenselijk vindt. De Interstar-e is standaard voorzien van Apple CarPlay en Android Auto. We rijden met de Interstar-e met het grote accupakket. Dat moet goed zijn voor een actieradius van 460 km. Zelfs met de 400 kg lading achterin de Interstar-e lijkt dat, met een gecombineerde rit, goed haalbaar.

Handrem

De veiligheid wordt verder vergroot met het ‘1-box’ remsysteem. Dit elektronisch gestuurde hydraulische systeem bespaart gewicht, verbetert de remkracht en biedt gebruikers consistente remprestaties, ongeacht het laadvermogen van de Interstar-e. Met zo’n slim remsysteem is het wel gek dat de Interstar-e, net als de Master, een handbediende, mechanische parkeerrem heeft. Dat lijkt wat ouderwets, maar Nissan verzekert ons dat er in de toekomst zeker een elektrische handrem komt. De efficiency van de aandrijflijn wordt ook verbeterd dankzij het fijne regeneratiesysteem, dat one-pedal driving in de stad mogelijk maakt.

Je leest het al in deze woorden: de Interstar-e lijkt in veel op de Renault Master. Dat is niet erg, want de Master is niet voor niks International Van of the Year 2025. De Nissan Interstar-e onderscheidt zich van de Master door zijn eigenzinnige front en de standaardgarantie van 5 jaar of 160.000 km. Voor het accupakket geldt een garantie van 8 jaar of 160.000 km. De nieuwe volledig elektrische Nissan Interstar-e is per direct te bestellen vanaf 44.900 euro, exclusief BTW. De eerste auto’s worden geleverd in januari 2025.

Hoe dat jaar 2025 eruit gaat zien voor de bestelautomarkt is nogal ongewis. “Met het einde van de BPM-vrijstelling in zicht is de afzet van dieselbestelauto’s momenteel enorm. Ik krijg van collega’s veel vragen over de enorme afzet in Nederland”, zegt Jérôme Saigot, managing director Nissan Benelux. “Die hausse is na 1 januari voorbij, en hoe de verkoop van bestelauto’s dan zal zijn weet niemand.” Nissan wil daarom ook geen uitspraken doen over verwachtingen voor verkoop van de Interstar-e of het uitbouwen van het marktaandeel in de Nederlandse bestelautomarkt. “Dat neemt echter niet weg dat bestelauto’s heel belangrijk zijn voor onze Nederlandse marktstrategie. Daar kunnen wij en ook onze dealers marge maken. Nederlandse ondernemers mogen er dus op vertrouwen dat ze de volle aandacht van Nissan hebben.’

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Gerelateerd

Renault Trucks Nederland en Ayvens Nederland sluiten white‑labelovereenkomst LCV voor operationele lease

Let op: Euro 5 bestelauto’s hebben vanaf 1 januari 2027 geen toegang meer tot de zero-emissiezones

Fruitful Office: ‘We willen 100 procent elektrisch ons fruit bezorgen’

Onrust over afschaffen terugkeuren